Akustik Bariyer Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Akustik Bariyer Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Gürültü, şehir yaşamında birçok insanı olumsuz etkileyen bir faktördür. Günümüzde özellikle çocuklar gürültüden çok etkilenmektedir. Yetişkinler bir süre sonra gürültüye alışabilir, ancak çocuklar  doğmadan önce bile gürültünün zararlı etkilerine maruz kalırlar. Çocuk anne karnındayken gürültüye maruz kalırsa, öğrenme güçlüğü, konsantrasyon eksikliği ve sınavlardaki kötü puanlar gibi zorluklarla karşılaşabilir. Gürültünün çocuklar üzerindeki etkilerini detaylı olarak incelemek isteyen kişiler, Dünya Sağlık Örgütü web sitesini detaylı olarak inceleyebilir. Bugün size gürültünün çocuklar üzerindeki zararlı etkilerini ve çocukları bu zorluklardan nasıl koruyabileceğimizi anlatacağız. Gürültü günümüzde önlenebilir bir sorundur. Akustik bariyer çit gürültüyü önlemek için üretilmiştir.

Hatko Ses Bariyerleri olarak bugün gürültü oluşan herhangi bir alanda gürültü bariyerleri inşa ediyoruz. Özellikle otoyol kenarları gürültü ile ilgili en fazla şikayetin alındığı alanlardır. Otoyollardan geçen arabalar sürekli olarak kornaya basar ve halihazırda var olan sesine bir tane daha ekler. Bu gibi durumlarda ses gürültüye neden olur ve insanlara hem fiziksel hem de psikolojik olarak zarar verir.

ses bariyeri uygulamasi gurultu kirliligini nasil engeller

Sadece otoyoldan yayılan gürültü sorun değil. Dolayısıyla trafik, gürültünün tek nedeni değildir. İnşaat süreci aynı zamanda gürültünün ana nedenlerinden biridir. Özellikle hafriyat araçlarının ürettiği ses ve beton dökme araçları birçok insanı rahatsız etmek için yeterlidir. Bu noktada yapılabilecek iki şey var.

Bunlardan ilki, inşaat sürecinin gündüz devam etmesidir. Çünkü işten yorgun gelen insanlar, gece uyumak için dinlenmek isteyeceklerdir. İkinci çözüm ise  akustik bariyer çit. Gürültünün çevreye yayılmasını önlemek için ses kaynağı etrafına Ses Bariyeri inşa edilmektedir. Doğru çalışmalarla çok iyi çözümler üreten firmamız Hatko, şehirde daha kolay bir yaşam sürmenize yardımcı oluyor.

Örneğin; karayolunun kenarında bir şirket var. Bu şirkette çalışan personel için çok rahatsız edici bir durum. Çalışanlar dışarıdan gelen gürültü yüzünden işlerine konsantre olamıyorlar. Bu noktada, ses engelleri devreye girer. Otoyol tarafındaki ses bariyerleri sayesinde şirketteki personel gürültüden rahatsız olmayacaktır. Ve çalışmalarına odaklanabilecekler. Bu, personelin verimliliğini artıracaktır. Otoyol Gürültü Bariyerleri yani akustik çitler her açıdan çok kullanışlı ve güzel bir çözümdür.

Dünyada karayolu gürültü bariyerlerinin kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Çünkü dünyadaki gürültü sürekli artıyor. Dünyadaki araç sayısı her geçen gün arttıkça, insanları rahatsız eden sesler de artıyor. Bu nedenle, insanların barışı bulabilmesi için gürültü bariyerleri üretilmelidir.

Akustik çit nasıl çalışır?

plansiz kentlesme olan bolgelerde gurultu nasil onlenir (2)

Karmaşık ses tonların yayılmasını önlemek için kullanılan bu gürültü bariyerleri günümüzde giderek yaygınlaşmaktadır. Ses yalıtımı için özellikle ses yalıtımlı ve daha az ses iletimi sağlayan malzemeler kullanılmalıdır. Bu yüzden ses bariyerlerinin kullanılması sizi çok gürültülü ortamlarda gürültü hasarlarından korur. Gürültünün yayılmasını engelleyen bu engeller sayesinde iş yerinizde daha huzurlu çalışabilirsiniz. Gürültü emme bariyerleri sayesinde, okullar, konutlar ve ofisler gibi binalarda istenmeyen sesleri izole ederek gürültünün zararlı etkilerinden kurtulabilirsiniz. Birçok alan için bu ürünler çok kullanışlıdır.

Gürültü engelleri ile ilgili en iyi şey, çevreye zarar vermemeleridir. Çünkü gürültü perdesi geri dönüştürülebilir malzemelerden yapıldığından ve çevreye zarar verebilecek kimyasallar bulunmamaktadır. Aksine, doğada güzel bir görünüme sahip olmak için üretilmiştir.

Son yıllarda, ses duvarlarına olan talep önemli ölçüde artmıştır. Bu artan talebin yanı sıra, ses bariyerlerinin tasarımında bazı değişiklikler yapılmıştır. Hatko Ses Bariyerleri olarak ürünlerimizde suni çim kullanıyor ve ürünlerimizi görsel olarak çok güzel bir seviyeye getiriyoruz. Amaç sadece bir ürün üretmek değil, insanların ihtiyaçlarını ne ölçüde karşıladığımızdır. İkimiz de zorlu insanların mücadelesine son veriyoruz ve görsel olarak çok güzel bir ürün sunuyoruz. Huzurlu yeşil tonları kullanılarak üretilen gürültü bariyeri duvarı sayesinde, şehrin birçok yerinde yeşili görme şansınız yüksek.

Ses Bariyerlerinin Özellikleri Nelerdir?

ses perdesi

  • Akustik gürültü çitleri, şeffaf bir ses yalıtım sisteminin yanı sıra yeşil renkli de mevcuttur.
  • Şeffaf ses koruması demek gürültünün dışarıya yayılmasının engellenmesi demektir.
  • Aynı zamanda, gürültü bariyerleri suni çim ile kaplanır ve ürüne estetik bir görünüm kazandırır.
  • Suni çim kaplı ses bariyeri duvarları çevreye doğal bir görünüm kazandırır ve insanlara doğa ile iç içe bir yaşam sağlar.
  • Bu ses koruma sistemi kolayca temizlenebilmektedir. Kir tutmaz.

Hatko Şirketi olarak 7/24 hizmet veriyoruz. Psikolojik ve fiziksel sağlığınız için doğru gürültü kontrol sistemini öğrenmek için bizimle iletişime geçin. Gürültü ve çevre uzmanlarından oluşan ekibimiz, ses yalıtım önleminizi planlamanıza yardımcı olacaktır. İstek ve düşüncelerinizi karşılamak için daha fazla çaba harcayarak ve en son teknolojiyi kullanarak ürünlerimizi hizmetinize sunuyoruz.

Basit, düşük maliyetli siparişlerin yanı sıra,% 100 müşteri memnuniyetini sağlamak için elimizden geleni fazlası ile yapıyoruz. Yollar ve raylar boyunca ses koruması, köprüler ve açık alanlarda ses koruması, konut ve sanayi bölgelerinde ses koruması ve benzeri çözümler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her bölge için şekil ve fonksiyon açısından en yüksek talepleri karşılayan ürün yelpazesi ile sizlere çözüm sunuyoruz. Daha fazla bilgi için, lütfen web sitemizi ziyaret edin ve bize ulaşın.

Hatko Ses Bariyerleri en son teknoloji kullanılarak üretildiğinden, çok sağlam ve dayanıklıdır. Yol kenarlarında veya istenen yerlerde uzun yıllar boyunca gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *