Gürültü Önleyici Bariyerler Efektif midir?

Gürültü Önleyici Bariyerler Efektif midir?

Hepimizin bildiği üzere gürültü hayatımızı oldukça kötü etkileyen bir etmendir. Fiziksel ve mental olarak kendimizi kötü hissetmemize sebep olur. Zaten yorucu olan şehir hayatının daha çekilmez bir hal almasına sebep olur gürültü. Bu yüzden özellikle gelişmiş ülkelerde ve büyük şehirlerde gürültü için önlemler alınmaya başlandı.

Gürültüyü önlemek için bir çok teknoloji geliştirildi ve bunlar arasında en önemlisi tabi ki gürültü bariyerleridir. Gürültü bariyerleri oldukça efektif ürünlerdir. Hatko Ses Bariyerleri tarafından üretilen gürültü bariyerleri şehirlerde gürültüden kurtulmak istediğiniz her alana inşa edilebilir.

Örneğin özellikle karayolu gürültüsünü engellemek için yol kenarlarına monte edilen gürültü bariyerlerimiz mevcuttur. Karayolunun uzunluğuna bağlı olarak kolaylıkla inşa edilen karayolu trafiği gürültü bariyerleri çok dayanıklıdır.

gurultu bariyerleri nasil calisir (2)

Dayanıklı olmasının en önemli sebebi ise kauçuk malzemeden üretilmesidir. Kauçuk yapısı itibari ile oldukça dayanıklı ve esnek bir malzemedir. Ayrıca dış etmenler göz önünde bulundurularak üretilen kauçuk gürültü bariyerleri kötü hava koşullarına da oldukça dayanıklıdır.

Gürültü bariyeri imal edilirken çevreye katacağı ışıltı da göz önüne alınmaktadır. Örneğin Hatko Gürültü Bariyerleri suni çimden yararlanılarak estetik bir görüntüye sahip olmaktadır. Farklı renklerde üretilen suni çimler gürültü bariyerlerinin üzerine monte edilir ve şehir hayatının daha canlı görünmesi için yardımcı olur.

Gördüğünüz gibi gürültü engelleyici bariyerler şehir hayatının daha yaşanabilir olması için özellikle üretilmektedir. Şehirlerde bir çok alanda kullanılabilmektedir gürültü önleyici bariyerler.

Gürültü Bariyerleri Kullanım Alanları Nelerdir?

gurultu bariyerlerinin avantajlari nelerdir (2)

Kullanım alanı oldukça geniş olan bu gürültü bariyerleri hayatımızı kolaylaştırmanın en kolay yoludur. Okuldayken, işteyken, ya da dışarıda gezerken motorlu taşıtların gürültüsünden korunmanın en basit yolunu Hatko olarak sizlere sunuyoruz.

Gürültü bariyerleri en çok;

 •        Endüstriyel alanlarda
 •        Hastanelerde
 •       Bina çevrelerinde
 •       Otel çevrelerinde
 •       Hava alanlarında
 •       Tren yollarında

Ses Yalıtımı için En Doğru Seçim Nedir?

Yani gördüğünüz gibi insanları rahatsız edebilecek gürültünün bulunduğu her alanda gürültü bariyerleri kullanılabilmektedir.  Ses yalıtımı için en doğru seçimin gürültü bariyerleri olduğunu unutmayınız.

Hatko Ses Bariyerleri estetik açıdan hoş bir görünüme sahiptir ve istediğiniz her alanda tasarlanabilir. Birçok ses bariyeri çeşidi vardır. Bariyer sistemlerimiz tamamen geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilmiştir ve çevre üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur. Ayrıca estetik görünümü ve çevreye uyumu ile size huzurlu bir şehir yaşamı sunacaktır.

 •        Ses Bariyeri, otoyollarda, trenlerde ve tramvaylarda, fabrika ortamlarında ve gürültüden kurtulmak istediğiniz her yerde size kullanım imkanı sunmaktadır.
 •         Hatko Ses Bariyerlerinin en önemli özelliklerinden biri yanıcı olmamasıdır. Isıya dayanıklıdır ve olası tehlikelere karşı sizleri korur.
 •         Hatko Ses Bariyerleri kolay yıpranmaz ve bu nedenle estetik görünümlerini yıllarca korur.
 •         Ses Engelleri kolayca çıkarılabilir ve gerektiğinde başka bir alana taşınabilir.
 •         Farklı renk seçeneklerinin yanı sıra dekoratif çim ile kaplı ses bariyerlerin görünümü de beğeninize hitap etmektedir.
 •        Hatko Ses Bariyerlerinin yüzeyleri, çevre ile mükemmel bir uyum sağlayan çift taraflı bir dokuya sahiptir.
 •        Ayrıca, ses bariyerleri hayvan dostlarımızın güvenliğini sağlar ve zarar görmelerini önler.
 •        Engellerimiz EN 1793, EN 1794, En 14389, EN 16272, EN 16727, EN 16951 ve TÜV kalite belgelerine sahiptir.

Ses bariyeri (ses bariyer duvarı, gürültü duvarı, ses etkisi, gürültü bariyeri veya akustik bariyer ses engelleyici bariyer olarak da bilinir), yaşam alanlarının gürültü kirliliğinden korunması için özel olarak tasarlanmaktadır.

Gürültü, istenmeyen rahatsız edici ses tonunu ifade eder ve bu ses emme sistemleri, bizi bu hasarlardan koruyan ileri teknoloji ile üretilen bariyer sistemleridir.

ses gurultu bariyeri nedir

Büyük şehirlerde yaşayan insanlar için gürültü dayanılmaz hale geldi. Metropol bölgelerde yaşayan insanlar sabahın geç saatlerine kadar araç, tramvay, tren ve hatta fabrikaların gürültüsüne maruz kalıyor. İnsanlar sabahtan akşama eve geldiklerinde doğal olarak dinlenmek isterler ve maalesef akşamlarını otoyol ve fabrikalardan gelen gürültü ile geçirmek zorunda kalıyorlar.

Bilimsel araştırmalara göre, gürültü insan vücuduna ve psikolojisine büyük zarar veriyor ve bu durum hem günlük hayatımızı hem de çalışma hayatımızı olumsuz etkiliyor. Hatko Ses Bariyerleri, daha kaliteli bir yaşam sürmenize yardımcı olmak için her zaman hizmetinizdedir.

Dünyanın en gürültülü şehirlerine baktığımız zaman gürültünün zararlı etkileri sebebi ile yaşanılan bir çok hastalık göze çarpmaktadır. Örneğin çok gürültülü ortamlarda bulunmak zaman içerisinde kulaklarımıza zarar verir ve duyma yetimizde hasar oluşmasına sebep olur. Ya da gürültülü ortamlarda bulunmanın kalp krizi riskini arttırdığını biliyor muydunuz?

Ayrıca hamile kadınların gürültülü ortamlardan uzak durması gerektiği de bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Çok gürültülü ortamlar hem hamile kadına hem de karnındaki bebeğe oldukça zarar vermektedir. Bilimsel araştırmalar çok fazla gürültüye maruz kalan çocukların agresif ve sinirli bir yapıya sahip olduğunu göstermektedir.

Bunlar gürültünün en basit etkileri arasında yer almaktadır. Gürültü günlük hayatımızı, iş performansımızı, okul başarımızı olumsuz etkilemektedir. Bu yüzden teknolojinin zararlı yanlarını faydaları yanlarını kullanarak örtebiliriz. Bunu da ancak ve ancak gürültü bariyerleri ile başarabiliriz.

Bu yüzden Hatko Ses Bariyerleri ile iletişime geçerek gürültünün hayatımıza daha fazla zarar vermesini engelleyebilirsiniz.

Gürültü bariyer maliyeti ve gürültü bariyerlerinin özellikleri hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *